Магній: хороший для м'язів

У природі магній (Mg) найчастіше зустрічається у всіх видах гірських порід, а також у морській воді. Рослини завдячують своїм зеленим кольором хлорофілу, складній сполуці, в якій магній відіграє головну роль. Організм людини містить близько 26 г (або 26 000 мг) магнію, з яких близько 60% зберігається в кістках. 40% входить до складу м'язів та органів і близько 1% знаходиться в крові. Магній відіграє величезну роль в ферментативному і енергетичному обміні (наприклад, у спалюванні вуглеводів та жирів), у побудові скелетних м'язів і кісток, а також у функціонуванні серцевого м'яза.

Наше тіло постійно споживає певну кількість магнію, проте в деяких ситуаціях використовує його більше. Наприклад, в умовах стресу, під час вагітності, посилених фізичних навантажень (наприклад, занять спортом) або розумової активності може відбуватись недостатнє постачання магнію в організм. Симптомом може стати м'язова судома, або моргання повік, що виникає вночі чи під час занять спортом.

Оскільки наш організм не здатний самостійно виробляти магній, ми повинні вживати його разом з їжею. Дорослим рекомендовано приймати 300-400 мг магнію на добу. Особливо рекомендується збалансоване, багате магнієм харчування, яке включає, наприклад, хліб і цільнозернові злаки, сири і бобові культури.

Магній + Кальцій
Доппельгерц актив
Магній + Кальцій
  • Для підтримки нормальної роботи серця, м’язів та нервової системи
  • Для профілактики остеопорозу, а також після переломів 

Кальцій: будівельний матеріал наших кісток

Кальцій (Са) - необхідний для життя мінерал, що належить до групи так званих лужноземельних металів. Кількість кальцію, який міститься в тілі дорослої людини, складає приблизно 1 – 1,3 кг (1000 до 1300 г), що становить майже 2% маси тіла, з них 99% знаходиться в кістках і зубах. Кальцій є важливим компонентом наших кісток і зубів, сприяє їх росту і забезпечує достатню щільність, а, отже, і міцність.

Людські кістки досягають найвищої щільності приблизно в 30 років. З часом маса мінералів, які будують наш скелет, зменшується приблизно на 1% за рік. На жаль, вживання деяких ліків (кортизон) і продуктів харчування (наприклад, надмірне споживання коли, кави і алкоголю) також може призводити до зниження вмісту кальцію в кістках і, як наслідок, їх ослаблення.

Рекомендується включати в щоденний раціон продукти, багаті кальцієм, такі як молоко і молочні продукти (сири, йогурти, білий сир), а також яєчні жовтки. Хороша ідея вживати кальцій і магній одночасно! Щоб кістки залишались здоровими, їм необхідний кальцій. Магній, в свою чергу, потрібен для серця, м'язів і обміну речовин. Ці елементи можна доповнити й відповідними харчовими добавками. У пропозиції Doppelherz ви знайдете різноманітний асортимент препаратів, що містять магній і кальцій.